Столична община се включи активно в Дигиталната седмица на InnovationAMP, която събра представители на бизнеса, науката, публичния сектор и иновационната екосистема в София в периода 18–22 май 2026 г.
Събитието беше открито от заместник-кмета по дигитализация на Столична община Иван Гойчев, който участва и в панелна дискусия, посветена на изкуствения интелект и приложението му в публичния сектор. В рамките на дискусията беше представен опитът на Столична община в процесите по дигитална трансформация и внедряване на нови технологии.
По време на Дигиталната седмица, съвместно с GATE Institute, беше организирана кръгла маса с представители на други общини. Обсъдени бяха реални казуси от практиката, основни предизвикателства при внедряването на дигитални решения в администрацията, както и възможности за по-тясно междуобщинско сътрудничество.
Фокусът на срещите беше поставен върху превръщането на добрите практики в работещи и устойчиви решения, а не в единични пилотни инициативи.