Back Връчване на наградите в X издание на Националния конкурс за детска авторска приказка „Ще ти разкажа приказка” на 4 юни
На 4 юни (петък) от 16:00 часа на откритата сцена на Кино „Кабана“ в парка на НДК ще бъдат връчени наградите в X издание на Националния конкурс за детска авторска приказка „Ще ти разкажа приказка”.
В надпреварата за призовите места се включиха 374 участници от цялата страна в двете възрастови групи: 9 – 12 години и 13 – 15 години.
Националния конкурс за детска авторска приказка „Ще ти разкажа приказка“. Конкурсът е част от Календара на културните събития на Столична община и се организира от Дирекция „Култура“.
В условията на огромна конкуренция творбите бяха оценявани от жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Георги Константинов – писател, поет, главен редактор на списание „Пламък“, член на Съюза на българските писатели
ЧЛЕНОВЕ:
Станислав Георгиев – старши експерт по български език и литература в Регионално управление по образование – София-град;
Петя Йотова – поетеса, член на Съюза на българските писатели;
Нели Горанова – главен експерт в дирекция „Култура”, член на Съюза на българските писатели;
Биляна Балева – старши юрисконсулт в дирекция „Култура”.
РЕЗУЛТАТИ :
Възрастова група 9 – 12 години
Първа награда – Ели Стоянова – 129. ОУ – София, за приказката "Паяжина в нужда се познава" – получава лаптоп;
Втора награда – Тереза Христова – НУИ „П. Пипков” – Плевен, за приказката "Странния бастун" – получава таблет;
Трета награда – Мариян Николов – ОУ „Димитър Талев” – Пловдив, за "Приказка за белите гълъби" – получава таблет;
Отличие – Дарина Мартева – ЦПЛР – ОДК „Атанас Стоянов“ – Шумен – УЛК „Сладкодумци”, за „И на земята стават чудеса” – получава книга;
Отличие – Павел Петров – 55. СУ „Петко Каравелов” – София, за приказката „Вълшебните семенца на щъркела” – получава книга;
Отличие – Наоми Грейс Провоу – ЦПЛР – ОДК „Атанас Стоянов“ – Шумен – УЛК „Сладкодумци” – за „В страната на чудесата” – получава книга;
Отличие – Максим Николов – ОУ „Алеко Константинов” – Димитровград, за „Приказка за приказката” – получава книга;
Отличие – Кристиян Полихронов – 104. ОУ „Захари Стоянов” – София за приказката „Екшън в гората” – получава книга;
Отличие – Тошко Тошков – ОУ „Алеко Константинов” – Димитровград, за „Сърце” – получава книга;
Отличие – Мелин Илчевска – 1. ОУ „Иван Вазов” – Свиленград, за „Сън” – получава книга;
Отличие – Габриела Стамова – ОУ „Александър Георгиев Коджакафалията” – Бургас, за „Смисълът на живота” – получава книга;
Отличие – Георги Монев, 7-годишен – ЧОУ „Лесна наука” – София, за „Сладоледената планина” – получава книга;
Отличие – Камен Митев, 8-годишен – 8. ОУ „Васил Левски” – София за „Калинката” – получава книга;
Отличие – Карола Базиле и Любомир-Николаус Илиев, ученици към БНУ „Булгарина“ – Пескара (Италия), за „Вълшебна приказка за Баба Марта“ – получават грамота.
Възрастова група 13 – 15 години
Първа награда – Анна Бровченко – ОУ „Любен Каравелов” – Попово, за „Приказка за хората и времето“ – получава лаптоп;
Втора награда – Симона Василева – ППМГ „Добри Чинтулов” – Сливен, за приказката „Любовта на слънцето и луната“ – получава таблет;
Трета награда – Калоян Хаджистойчев – ОУ „Елисавета Багряна” – Сливен за приказката „Тайната на нощното море” – получава таблет;
Специално отличие – Марина Петрова – 7. СУ „Св. Седмочисленици” – София, за приказката „Ново начало” – получава книга, неин авторски текст ще бъде публикуван на IV-та корица на сборника с наградените творби;
Отличие – Николай Хаджистойчев – ОУ „Елисавета Багряна” – Сливен, за приказката „Каменно сърце” – получава книга;
Отличие – Марта Николова – 7. СУ „Св. Седмочисленици” – София, за приказката „Истината зад света на азбуката” – получава книга;
Отличие – Елена Дякова – ОУ „Стефан Караджа” – Варна, за приказката „Старият врабец” – получава книга;
Отличие – Дарена Дечева – Национална Априловска гимназия „Васил Априлов” – Габрово, за приказката „Искаш ли да играеш с мен?” – получава книга;
Отличие – Атила Мехмед – СУ „Васил Левски” – Велинград, за „Ще ти разкажа приказка” – получава книга
Отличие – Аврам Доков – Професионална гимназия по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров” – Варна, за приказката „Маймунката Чочо” – получава книга;
Отличие – Ярослав Басков – ОУ „Цар Симеон І“ – Варна, за приказката „Аполо N” – получава книга.