Назад

Празник на район Илинден

 

Столична община, район „Илинден“ и Народно читалище „Гоце Делчев – 1927“ ви канят на 20 юли на тържествено честване на празника на района и на 113 години от илинденско-преображенското въстание.
 

Програма на празника:
18:00  часа - възпоменателен ритуал и поднасяне на цветя пред паметника на Илинденци;
18:30 часа – празничен концерт на лятната сцена в парка със специалното участие на Йорданка Христова.
Събитието се провежда с финансовата програма на дирекция „Култура“ при Столична община 

Лятна културна програма, категория Култура, Ljana programa
Столична библиотека организира за гражданите и гости на столицата Лятна културна програма през месеците юли и август в парк „Заимов“, Южен парк, Борисова градина и на други сцени в общината.
Програма:
БОРИСОВА ГРАДИНА – ЛЯТНА ЕСТРАДА
месец юли
2 юли, събота, 19.00 ч. – Концерт на Дамска вокална група "Наслада”
и детска вокална студия „Сладкишчета”
3 юли, неделя, 19.00 ч. – Театър „ПАН” – Детска програма
8 юли, петък, 21.00 ч. – Пътуващо лятно кино на БНТ –
Прожекция на филма „Жажда”, режисьор – Светла Цоцоркова
9 юли, събота, 19.00 ч. – Арт Театър – Детска програма
10 юли, неделя, 11.00 ч. – „Жар Театър” – Детска програма
10 юли, неделя, 19.00 ч. – Концерт на Дамска вокална група "Наслада”
и детска ваокална студия „Сладкишчета”
15 юли, петък, 19.00 ч. – Музикално-поетичен рецитал „Носталгия”
16 юли, събота, 11.00 ч. – Театър „Сириус” – Детска програма
17 юли, неделя, 11.00 ч. – „Арт Театър” – Детска програма
17 юли, неделя, 19.00 ч. – Концерт на Софийския духов оркестър
23 юли, събота, 11.00 ч. – Театрална къща „Мариета и Марионета”
– Детска програма
23 юли, събота, 19.00 ч. – Концерт на Софийския духов оркестър
24 юли, неделя, 19.00 ч. – Концерт на Софийския духов оркестър
29 юли, петък, 21.00 ч. – Пътуващо лятно кино на БНТ
– Прожекция на филма „С лице надолу”, режисьор – Камен Калев
30 юли, събота, 11.00 ч. – „Арт Театър” – Детска програма
31 юли, неделя, 20.00 ч. – Концерт от танцовото състезание
на БНТ „Надиграй ме”
месец август
6 август, събота, 11.00 ч. – „Арт Театър” – Детска програма
6 август, събота, 19.00 ч. – Концерт на „Дикси Бойс Бенд”
7 август, неделя, 11.00 ч. – Театър „ПАН” – Детска програма
13 август, събота, 11.00 ч. – Театрална къща „Мариета и Марионета”
– Детска програма
13 август, събота, 19.00 ч. – Концерт на група Lilly оf the West
19 август, петък, 19.00 ч. – Концерт на група Lilly оf the West
20 август, събота, 19.00 ч. – Концерт на Младежки дамски струнен квартет
21 август, неделя, 11.00 ч. – „Арт Театър” – Детска програма
21 август, неделя, 19.00 ч. – Концерт на ВИГ „Весели момчета”
25 август, четвъртък, 19.00 ч. – Концерт на „София Брас”
26 август, петък, 19.00 ч. – Концерт на Младежки дамски струнен квартет
27 август, събота, 19.00 ч. – Концерт на Софийския духов оркестър
28 август, неделя, 19.00 ч. – Концерт на Софийския духов оркестър