Назад

Международен фестивал на Микротанца `2021 (17 май)

 

Фестивалът на микротанца си поставя за цел да намери големите идеи в малките неща.

Защо микротанц: Понякога една малка стъпка може да направи голямата промяна.

На 17 май от 18:00 ч. Дванайсет артисти от целия свят ще играят на живо в София или ще излъчват онлайн своите 15-минутни представления. Международно жури с председател д-р Петя Йосифова Хънкинс и членове Пол Дженкинс (Великобритания), Руджи Ямагучи (Япония) и Мануел Бонило (Испания) селектират 12 спектакъла, които публиката ще може да гледа на живо в театър-лаборатория Алма Алтер или онлайн във фейсбук страниците на Алма Алтер, Cultural routes и Studio 8.

Фестивалът се осъществява с подкрепата на Столична община – Програма „Култура“.

 

ПРОГРАМА:

18:00 – ''Пласт-тония'' от Ина Георгиева, на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

18:15 – ''Лилак'' от Мей Яманака, онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

18:30 – ''Назови ме с твоето име'' от Марко Дженев и Георги Арсов на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

19:00 – ''Зеленодиво'' от Ерол Александър, онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

19:15 – ''Клопка'' от Атом Театър на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

19:30 – ''Еуфория'' от Хоюнг,онлайн излъчванеот Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

19:45 – ''Детски игри'' от Виолина Иванова и Диян Ставрев на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

20:00 – ''Две по две'' от Симеон Василев и Мирослав Филков, на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

20:15 – ''Гама крусис'' от Ирина Стоянова, на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

20:30 – ’’От приемствеността на формата'' от Виктория Виберти, онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

20:45 – ''Пилат'' от Магдалена Петрович и Михаил Бонев, на живо в Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'' и онлайн излъчване от Театър-Лаборатория ''Алма Алтер'', Студио 8 и Културни маршрути

21:00 – "Омлетът като есенция на живота" от Ирене Наранхо, онлайн излъчване.

 

 


Дейности